Cechy i aspekty Haier Esrb03w

Haier Esrb03w to nowoczesny i funkcjonalny zamrażarko-lodówka. Posiada wiele przydatnych cech, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Podstawową cechą jest wysoka efektywność energetyczna. Urządzenie jest wyposażone w system No Frost, który eliminuje konieczność odmrażania urządzenia. Zamrażarka posiada także specjalny system, który zapobiega zamarzaniu produktów spożywczych, dzięki czemu zawsze są one świeże i smaczne. Dodatkowym atutem jest zintegrowany system chłodzenia, który zapewnia równomierne chłodzenie wszystkich produktów w urządzeniu. Wyświetlacz LCD pozwala na łatwą kontrolę nad ustawieniami temperatury i wyświetla informacje o stanie urządzenia. Haier Esrb03w jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują nowoczesnego i funkcjonalnego urządzenia chłodniczego.

Ostatnia aktualizacja: Cechy i aspekty Haier Esrb03w

sztywność

refleksyjność

powściągliwość

nietowarzyskość

spokój

drażliwość

wybuchowość

zmienność

impulsywność

aktywność

towarzyskość

otwartość

gadatliwość

wrażliwość

niefrasobliwość

żywość

beztroska

przywódczość

bierność

ostrożność

powaga

pojednawczość

wysoka kontrola

solidność

zrównoważenie

łagodność

Biologiczna teoria temperamentu PEN Hansa Eysencka zalicza się do czynnikowych teorii osobowości. Zakłada biologiczne podłoże temperamentu i uniwersalność cech temperamentalnych.

Czynnikowe koncepcje cech powstały wraz z upowszechnieniem się metod statystycznej analizy czynnikowej, pozwalającej na ateoretyczne określanie obserwowanych w danych współzależności różnych wskaźników. W tym podejściu, badacze w mniejszym stopniu opierają się a priori na teorii, ale wykonują pomiary i interpretują znaczenie zaobserwowanych empirycznie wymiarów[1].

Według Eysencka, osobowość powstaje i rozwija się przez funkcjonalne współdziałanie czterech sfer: sfery poznawczej (inteligencja), woluntarnej (charakter), afektywnej (temperament) i somatycznej (konstytucja ciała). Przez osobowość Eysenck rozumie względnie trwałą organizację charakteru, temperamentu, inteligencji oraz konstytucji fizycznej, która determinuje specyficzny sposób przystosowania do otoczenia. Temperament to sposób wyrażania emocji, jest częścią składową charakteru, czyli systemu świadomych dążeń w zachowaniu.

Struktura osobowości składa się z trzech niezależnych wymiarów, którym Eysenck nadał nazwy:

 • Psychotyczności
 • Ekstrawersji
 • Neurotyczności.

Każdy z tych czynników jest krańcem kontinuum. Biegunem przeciwnym do ekstrawersji jest introwersja, przeciwieństwo neurotyczności to równowaga emocjonalna. Psychotyczność, która została najpóźniej wprowadzona do teorii, na jednym biegunie stanowi o patologii psychicznej, na drugim o uspołecznieniu. Późniejsze badania pokazały, że ostatni czynnik jest najmniej spójnym i rzetelnym, i obejmuje aspekty kreatywności i respektowania norm społecznych[1].

Pojęcie ekstrawersji-introwersji Eysenck zapożyczył od Junga, który rozumiał te wymiary osobowości częściowo inaczej.

Wymiary teorii PEN są możliwe do badania kwestionariuszem EPQ-R (Eysenck, Eysenck i Barrett), znormalizowanym dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych. Autorami polskiej adaptacji są Piotr Brzozowski, Radosław Drwal.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Michael W.  Eysenck, Hans Eysenck: A research evaluation, „Personality and Individual Differences”, 103, Hans Eysenck: One Hundred Years of Psychology, 2016, s. 209–219, DOI: 10. 1016/j. 039 [dostęp 2017-01-27].

Regulacyjna teoria temperamentu, RTT to koncepcja temperamentu autorstwa polskiego psychologa Jana Strelaua, stanowiąca kontynuację badań Pawłowa[1] nad temperamentem.

W koncepcji tej temperament jest pojęciem dwuwymiarowym – na poziomie energetycznym i czasowym. Na poziomie energetycznym temperament charakteryzują cztery cechy: aktywność, reaktywność, wrażliwość sensoryczna oraz wytrzymałość[2].

 • Aktywność (AK), w teorii Strelaua, jest rozumiana jako tendencja do zachowań o wysokiej wartości stymulacyjnej (dostarczających wysokiej stymulacji zewnętrznej).
 • Reaktywność emocjonalna (RE) to tendencja do intensywnego reagowania na bodźce, wywołujące emocje, czyli wrażliwość (↑ RE) lub odporność (↓ RE) emocjonalna. Poziom reaktywności warunkuje styl działania jednostki, czyli typowy sposób wykonywania czynności. org/wiki/Wra%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87_sensoryczna" title="Wrażliwość sensoryczna">Wrażliwość sensoryczna (WS) to zdolność reagowania na bodźce o niskiej wartości sensorycznej
 • Wytrzymałość (WT) to zdolność adekwatnego reagowania na bodźce długotrwałe lub silnie stymulujące

Pojęcia te wywodzą się z pojęcia siły procesu pobudzenia Pawłowa.

W wymiarze czasowym temperament można opisać następującymi cechami:

 • żwawość (ŻW) to tendencja do szybkiego reagowania, utrzymywania wysokiego tempa aktywności oraz łatwej zmiany reakcji,
 • perseweratywność (PE) to tendencja do kontynuowania zachowań po zaprzestaniu stymulacji.

Style działania[edytuj | edytuj kod]

Strelau wyróżnił dwa style działania:

 • Wspomagający – taki styl charakteryzuje osoby wysokoreaktywne; przeważają u nich czynności pomocnicze nad zasadniczymi, przy wysokiej stymulacji spada ich efektywność działania, preferują zachowania o niskiej wartości stymulacyjnej, a w sytuacjach szczególnej mobilizacji organizmu ponoszą wysokie koszty psychofizyczne.
 • Prostolinijny – to styl charakteryzujący osoby niskoreaktywne; u których występuje równowaga czynności zasadniczych i pomocniczych (bądź przewaga tych pierwszych), efektywność działania takich osób spada przy niskiej stymulacji; przy pozbawieniu możliwości podwyższenia poziomu stymulacji, preferują zatem zachowania o wysokiej wartości stymulacyjnej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Jan Strelau: Psychologia różnic indywidualnych. SCHOLAR, 2006, s. 250-258.
 2. Jan Strelau (red. ): Psychologia: podręcznik akademicki. Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2007, s. 708 -711. ISBN 978-83-7489-083-0. btitle=Psychologia+%3A+podr%C4%99cznik+akademicki&rft. aulast=Strelau+%28red. %29&rft. date=2007&rft. pub=Gda%C5%84skie+Wydawnictwo+Psychologiczne&rft. place=Gda%C5%84sk&rft. pages=708+-711&rft. isbn=978-83-7489-083-0">

Dom to miejsce, w którym na co dzień odpoczywamy, pracujemy, wychowujemy dzieci i wykonujemy szereg innych obowiązków. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby przestrzeń była funkcjonalna i w pełni odpowiadała na nasze potrzeby. Mimo tego, że wystrój i elementy wyposażania to aspekty, które jako pierwsze zwracają uwagę, nie możemy zapominać o ogrzewaniu. To ono sprawia, że budynek staje się przytulny i komfortowy, a każde wnętrze zachęcające do przebywania. W związku z tym, tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni system, który zapewni domownikom komfort termiczny o każdej porze roku.

Pompy ciepła Haier

Bez względu na to, czy dopiero budujesz wymarzony dom, czy masz w planach generalny remont, musisz pamiętać o ogrzewaniu. Tylko w ten sposób zadbasz o ciepło domowników i uchronisz budynek przed wilgocią. Coraz więcej inwestorów stawia na nowoczesne metody grzewcze, które są efektywne, a przy tym ekonomiczne. Jedną z tych, która stale zyskuje na popularności, jest pompa ciepła, np. Haier 8kW lub 5kW. Czym się charakteryzuje i dlaczego warto w nią zainwestować?

Pompa ciepła – co to takiego?

Najprościej mówiąc, jest to urządzenie grzewcze. Należy jednak pamiętać, że nie wytwarza ono energii, a jedynie ją przepompowuje. Jest to możliwe dzięki zachodzącym procesom termodynamicznym, pozwalającym na przetworzenie energii i dostarczenie jej do danej instalacji grzewczej. Pompa ciepła Haier, w odróżnieniu od większości urządzeń grzewczych, nie wykorzystuje procesu spalania, a co za tym idzie – nie produkuje popiołu, kurzu i innych tego typu odpadów. Dzięki temu jest nie tylko bardziej ekonomiczna, ale także przyjazna dla środowiska. Oczywiście, należy pamiętać, że urządzenie to potrzebuje zasilania, najczęściej jest nim energia elektryczna.

Pompa ciepła Monoblok Haier – charakterystyka

Posiadając podstawową wiedzę z niniejszego zakresu, warto zapoznać się z naszą ofertą. Zależy nam na zadowoleniu klientów, dlatego oferujemy jedynie urządzenia od sprawdzonych i cenionych producentów. Wiemy, że zakup tego typu sprzętów to poważna inwestycja, która z pewnością się zwróci, ułatwiając zaoszczędzenie na rachunkach. Monoblok Haier to intuicyjne urządzenie, które charakteryzuje efektywna praca. To jednak niejedyna korzyść! Monoblok, dzięki zastosowaniu materiałów wygłuszających i wbudowanej sprężarce DC Inverter, pracuje bardzo cicho, co znacznie podnosi komfort funkcjonowania domowników. Zastosowanie nowoczesnej technologii chroni urządzenie przed zamarzaniem. W momencie, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna gwałtownie spadać, system ją weryfikuje i dopasowuje ciepło wody do czynnika. Zaletą oferowanych urządzeń jest również fakt, że są bezpieczne dla domowników. Ich zasilanie nie wymaga bowiem wykorzystywania paliwa, dzięki czemu pompa nie emituje toksycznych spalin. To niewątpliwy atut tego nowoczesnego rozwiązania!

Pompa ciepła Haier – cena

Doskonale wiemy, że każdy użytkownik ma inne potrzeby i oczekiwania. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór urządzeń grzewczych. Ich cena w dużej mierze zależy od modelu, jego specyfikacji oraz dostępnych funkcji. Wszystkie sprzęty posiadają oficjalne certyfikaty oraz gwarancję producenta. Pompa ciepła monoblok Haier dostępna jest w kilku wariantach o różnej mocy – 5kW lub 8kW. Każda z nich została szczegółowo opisana na stronie, dzięki czemu bez trudu sprawdzisz wszystkie interesujące Cię informacje.

Pompa ciepła Haier 8kW i 5kW – intuicyjne sterowanie

Jeśli cenisz sobie nieskomplikowane i funkcjonalne, a zarazem efektywne rozwiązania, ta propozycja jest dla Ciebie. Poza urządzeniami grzewczymi marki Haier oferujemy także piloty i sterowniki. Te niewielkie elementy przeznaczone są do montażu i użytku wewnątrz budynku. Dzięki nim w prosty sposób możesz monitorować działanie urządzenia i w razie potrzeby szybko reagować, zmieniając konkretne parametry ustawień. Dodatkową zaletą jest także fakt, że na panelu sterownika wyświetla się godzina oraz dzień tygodnia. Przed jego zamówieniem, sprawdź koniecznie, do jakich pomp ciepła Haier pasuje. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w znalezieniu najlepszego rozwiązania.

Pompa ciepła Haier 8kW i 5kW – najważniejsze informacje

Każdy model, który widnieje w naszej ofercie, został opatrzony dokładnym opisem oraz posiada szczegółową specyfikację. W ten sposób, jeszcze przed złożeniem zamówienia, możesz sprawdzić pobór mocy przy wlocie i wylocie, a także jego wydajność. Warto zwrócić uwagę także na zakres temperatur, w jakich dane urządzenie może pracować. Wszystkie z nich zostały przystosowane do pracy na zewnątrz i wyposażone w funkcje chroniące płyn przed zamarzaniem. Doskonale wiemy, że przy zakupie pompy ciepła Haier 8kW lub 5kW największe znaczenie ma jej funkcjonalność, a więc fakt, czy odpowie na potrzeby domowników. Warto jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden element, a mianowicie wymiary. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli powierzchnia, na której urządzenie ma zostać zamontowane, jest ograniczona.

Pompa ciepła Haier. Inwestycja, która szybko się zwróci

W odróżnieniu od tradycyjnych systemów, pompy Monoblok Haier 8kW i 5kW wykorzystują odnawialne źródła energii. Dzięki temu nie musisz kupować węgla, pelletu, drewna ani innego rodzaju opału, a to ogromna oszczędność. Co więcej, nowoczesne urządzenia grzewcze, które oferujemy, nie pobierają dużo energii – z pewnością docenisz ten fakt, analizując koszty ogrzewania.

Rozwiązania, które znajdują się w naszej ofercie, mają mnóstwo zalet. Z pewnością niniejsze urządzenie przypadnie do gustu wszystkim osobom, które w swoim codziennym funkcjonowaniu przywiązują dużą wagę do kwestii ekologii, a swoim postępowaniem nie chcą szkodzić naturze. Urządzenie jest w pełni przyjazne dla środowiska. Nie tylko cechuje je niska emisja CO2. Pompa nie wytwarza także spalin ani innych szkodliwych i nieprzyjemnych oparów. Wysoka klasa energetyczna pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji, a co najważniejsze – zapewnia wysoki komfort cieplny.

Pompa ciepła Haier – rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Doskonale wiemy, że decyzja dotycząca zakupu pompy ciepła nie jest prosta. Warto jednak pamiętać, że źródła energii odnawialnej cieszą się coraz większą popularnością i w przyszłości z pewnością zastąpią te nieodnawialne. Co więcej, cena pompy Monoblok Haier jest adekwatna do liczby zalet, które posiada urządzenie. Inwestując w odnawialne źródło energii, nie musisz kupować kotła, ponosić wysokich kosztów instalacji komina, a także nie potrzebujesz specjalnie przystosowanego pomieszczenia, którego wymaga brudzący piec. Nie musisz również co sezon kupować opału. To wygoda ceniona przez wielu użytkowników.

Nie zwlekaj, sprawdź produkty dostępne w naszej ofercie i wybierz ten, który spełnia Twoje oczekiwania!

Cechy i aspekty Haier Esrb03w

Bezpośredni link do pobrania Cechy i aspekty Haier Esrb03w

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Cechy i aspekty Haier Esrb03w