Wskazówka dotycząca montażu Epson Eb Z8355wunl

Montowanie Epson EB-Z8355WUNL jest proste i wygodne dzięki zaawansowanym funkcjom, które obejmują szczegółowe instrukcje, elastyczne możliwości montażu i wygodne opcje wspierania.Instrukcje montażu dla Epson EB-Z8355WUNL są szczegółowo opisane na stronie internetowej producenta, oferującej szczegółowe wskazówki dotyczące montażu projektora w różnych konfiguracjach. Instrukcje zawierają informacje na temat wymagań dotyczących instalacji, jak również instrukcje, które pomogą Ci zainstalować projektor szybko i bezproblemowo. Ponadto, Epson EB-Z8355WUNL można zamontować za pomocą szerokiej gamy akcesoriów, w tym śrub, wkrętów, uchwytów, łańcuchów i kotew. Te opcje montażu umożliwiają montaż projektora w dowolnym miejscu, w tym sufitach, ścianach, stołach i szafkach.

Ostatnia aktualizacja: Wskazówka dotycząca montażu Epson Eb Z8355wunl

30lip

Montaż silnika – wskazówki

Czy będę potrzebować dystansu tarczy hamulcowej?


Jeśli posiadasz w rowerze hamulce tarczowe to po montażu silnika może się okazać, że zacisk hamulca nie zmieści się między tarczą, a obudową silnika. Zobacz na rysunek obok.

Zauważ, że w silniku miedzy tarczą, a obudową jest 15. 5mm wolnego miejsca (wymiar zaznaczony na czerwono). Musisz upewnić się, że twój zacisk się tam zmieści. Zmierz to u siebie suwmiarką. Zazwyczaj lepsze hamulce są szersze, a wtedy należy z zastosować taki dystans. Można użyć do tego podkładek M6 lub zrobić dystans wycinając środek ze starych/tanich tarcz hamulcowych.

Dzięki temu tarcza oddali się o brakujące kilka milimetrów od obudowy silnika i zacisk zmieści się bez kłopotu.

Pamiętaj, że tarcza na dystansach potrzebuje nowych, dłuższych śrub. Nie można użyć tych z kompletu, kup dłuższe i wkręć je na kleju do gwintów. Dodatkowo pamiętaj, że przewód zasilający silnik należy zabezpieczyć aby nie został uszkodzony przez obracające się elementy silnika, śrub czy tarczy. Użyj do tego celu opasek zaciskowych, aby oddalić i unieruchomić przewód z dala od silnika.

Montaż wolnobiegu – co muszę wiedzieć?

Zaplatanie:

W zależności czy chcesz zamontować wolnobieg do 7 rzędów czy powyżej 7 rzędów – inaczej wygląda proces zaplatania i pozycjonowania obręczy na środku osi. Musisz to uwzględnić przy zaplataniu lub poinformować osobę zaplatającą o tym. Jeśli zlecasz nam zaplatanie silnika – musisz powiedzieć jaki wolnobieg (ile rzędów) planujesz użytkować.

Niektóre modele wolnobiegów są nietypowe. Zbyt głęboko nakręcają się na silnik i największa tarcza zębatki przysuwa się bardzo blisko silnika. Na tyle blisko, że wózek przerzutki nie ma miejsca by wrzucić łańcuch na ten najniższy bieg. Na taką okoliczność należy zaopatrzyć się w specjalny pierścień odsuwający wolnobieg od obudowy silnika:

Jeśli planujesz montaż wolnobiegu firmy SunRace (dowolnej ilości rzędów) – musisz zaopatrzyć się w ten dystans. Producent ma nietypowo rozwiązaną budowę wolnobiegu i wkręca się bardzo głęboko dosuwając do obudowy silnika. Powoduje to zablokowanie się wolnobiegu i uniemożliwi jego użytkowanie. Dlatego powyższa podkładka jest konieczna.

Wolnobiegi 8 i 9 rzędów:

Nowoczesne rowery często posiadają 8 lub 9 przerzutek z tyłu. Możemy zaopatrzyć się w taki wolnobieg celem montażu do silnika. Przykładowo 9 rzędowe produkują takie firmy jak SunRace czy DMP

WIęszosć silników umożliwia montaż takich wolnobiegów, ale będziesz potrzebować do kompletu kilku dodatkowych podkładek M14. Kupisz je w sklepie metalowym. Potrzebne są aby zrekompensować szerokość wolnobiegu, aby po założeniu rama nie tarła o najmniejszą zębatkę (więcej o tym w punkcie poniżej).

Fabryczne podkładki i blokady obrotu – jak poprawnie zamontować.

Końcowy montaż koła w ramie wymaga omówienia i przedstawienia kilku wskazówek. Dzięki nim nie spotkają Cię niespodzianki z wyskakującym kołem i cały zestaw będzie pracował bezawaryjnie nawet przy dużych mocach. Kolejność montażu podkładek ma kluczowe znaczenie.

Jeśli zamontujesz wolnobieg 8 lub 9 rzędowy – zauważysz, że jest szerszy niż oś w silniku, co uniemożliwia montaż w ramie. Należy najpierw nałożyć 1 lub 2 podkładki M14 i wsunąć je do środka wolnobiegu uzyskując konieczny dystans. Podkładki te sa już w komplecie razem z silnikiem. Dzięki temu główna podkładka blokująca nie wpadnie do środka i będzie dystansować ramę.

Tak wygląda prawidłowo przygotowany silnik do montażu w ramę. Ucho podkładki skierowane w dół i na zewnątrz. Oczywiście w przypadku wolnobiegu 5-7 rzędów – nie trzeba dawać podkładek m14 i można nasunąć podkładkę z uchem bezpośrednio na oś – będzie wystarczająco dużo miejsca.

Pamiętaj: Podkładka z uchem ma być zamontowana między ramą, a silnikiem. To ona odsuwa ramę od silnika jednocześnie pełniąc funkcje zabezpieczające. Ta zasada dotyczy obu stron silnika.

  1. Podkładka blokująca z „uchem”
  2. Oś odpowiednio i w całości wsunięta w ramę
  3. Opcjonalna podkładka
  4. Nakrętka

Wskazówka: Nakrętka osi silnika ma specjalne wyżłobienia – jest to podkładka samo kontrującą. Część osób nie używa pod nią podkładek – pozwala by nakrętka wgryzła się w ramę po nią i dzięki temu dodatkowo otrzymała siłę trzymającą. Jest to dobra praktyka.

Pamiętaj, że w mocniejszych konstrukcjach należy także pod szlifować ucho ramy aby oś głębiej wchodziła do środka. Bez tego mocowanie ramy jest niewystarczające (nawet z podkładką blokującą). Dodatkowym minusem, prócz ryzyka awarii, jest to, że oś nie wchodząc głęboko w hak spowoduje obniżenie tarczy hamulcowej, co spowoduje, że zacisk nie będzie łapał całej jej szerokości tarczy, a to z kolei pogarsza siłę hamowania oraz powoduje szybsze zużywanie się okładzin.

Co więcej, większość ram ma kołnierz dystansujący od wewnętrznej strony haka. Widać go na zdjęciu powyżej (to ze strzałkami). Przyuważ ten kołnierz między podkładką z uchem (1) a ramą. Widać, że ucho ramy i podkładkę dzieli około 1mm – to właśnie ten kołnierz – należy go zeszlifować do 0, bo w przeciwnym wypadku będzie przekrzywiać podkładkę z uchem i całe mocowanie będzie miało tendencję do wysuwania się z ramy!

Szprychy i śruby

Szprychy i śruby mocujące silnik należy okresowo kontrolować i dociągać. To jest tak oczywista sprawa, że czasem aż dziw, że bywają ludzie, którzy nawet o tym nie pomyślą. I potem silnik (a raczej luźna oś) wyrabia ramę, czy też szprychy pękają bo każda inaczej naciągnięta. Szczególnie dla szprych jest to widoczne – po zapleceniu należy dokonać ponownego dociągu szprych po przejechaniu 50km, 150 i 300km. Dopiero po 2-3 naciągu szprychy uzyskują swoją ostateczną wytrzymałość. Pamiętaj też, że szprychy w kole z silnikiem układa się inaczej niż szprychy w kole klasycznym. Aby maksymalizować wytrzymałość stosuje się zaplot „z przeplotem” czyli szprychy wyginają się od siebie wzajemnie. Dzięki temu siła zrywająca najpierw rozchodzi się na prostowanie szprychy, a nie jej zerwanie.

Pamiętaj: dokręcaj śrubę mocującą oś silnika podczas pierwszych 50km jazdy CAŁY CZAS aż uzyska docelowy dociąg!

Pamiętaj: przez pierwsze 300km odwiedź serwis rowerowy co najmniej 3 razy aby podciągali szprychy nawet, jeśli nie mają oznak luzu. Zrobią to bez zdejmowania koła.

Pytania, sugestie, pomysły?

komentarzy 13 do wpisu “Montaż silnika – wskazówki”

Product Setup

Epson Software updater (v4. 6. 5. 0)

wer. 4. 0

02-Aug-2022

5. 55 MB

. exe

Epson Software Updater allows you to update Epson software as well as download 3rd party applications. Please Note: To use this updater, your Epson product must be turned on and connected to a computer with Internet access.

Pobierz

Epson Product Setup (v1. 1)wer. 1. 1

22-Mar-2016

8. 25 MB

Epson Product Setup contains everything you need to use your Epson product. The installer downloads and installs the latest driver software for your Epson product which may include (where applicable) printer drivers, network Wi-Fi drivers, scanner drivers and software. Please Note: To use this software your computer must have Internet access. Depending on the speed of your internet connection, this process may take a while. Once the software is downloaded, it will automatically begin to install. You will be guided (on-screen) through the process.

SterownikiEPSON Scan Updater (v1. 0)wer. 0

13-Jul-2018

0. 72 MB

Dodatkowe informacje:

Issue:

Since updating to the new version of Window 10 (April update) Epson Scan will not launch or will freeze indefinitely after launching, using Preview or pressing the scan button.

Solution:

To resolve this issue we have released an updated driver or patch dependent on your Epson product.

Driver (v2. 52)wer. 2. 52

01-Sep-2015

29. 82 MB

EPSON Scan (v4. 0. 1

26. 87 MB

Program EPSON Scan bezposrednio steruje wszystkim funkcjami skanera firmy EPSON. Korzystajac z tego oprogramowania, mozna skanowac obrazy w kolorze, skali szarosci lub czerni i bieli, uzyskujac profesjonalne rezultaty. Program ten to niezalezny od platformy interfejs miedzy skanerem a wiekszoscia aplikacji. Mozna go uruchomic z dowolnej aplikacji obslugujacej standard TWAIN. com/pub/download/5136/epson513640eu. exe" data-layer-track="download_interaction" data-layer-on="click" data-layer-name="Download " data-layer-data="{"file_name": "EPSON Scan","asset_id": "513640"}">Oprogramowanie dla twórcówEPSON Easy Photo Print (v2. 83. 00)wer. 00

04-Feb-2016

57. 92 MB

EPSON Easy Photo Print is a software application that allows you to easily layout and print digital images on various kinds of paper. com/pub/download/6302/epson630288eu. exe" data-layer-track="download_interaction" data-layer-on="click" data-layer-name="Download " data-layer-data="{"file_name": "EPSON Easy Photo Print","asset_id": "630288"}">Narzędzia siecioweEpson Device Admin (v4. 19. 1

17-Oct-2022

156. 30 MB

. zip

Easily manage an entire fleet of printers and scanners remotely, with full control including the ability to install, configure, monitor, maintain and troubleshoot your devices for increased productivity and cost savings

This version includes
- Feature improvements
- Compatibility with new models

Epson Device AdminEasily manage an entire fleet of printers and scanners1 remotely, with full control including the ability to install, configure, monitor, maintain and troubleshoot your devices for increased productivity and cost savings.

WyświetlInne oprogramowanieEvent Manager (v3. 11. 53)wer. 3. 53

14-Sep-2020

18. 10 MB

Dodatkowe informacje:

Event Manager launches File Manager or PageManager for EPSON automatically when you press the B&W Start or Color Start button on the control panel in Scan mode. You can select an application to be launched when pressing the B&W Start or Color Start button. com/pub/download/6364/epson636445eu. exe" data-layer-track="download_interaction" data-layer-on="click" data-layer-name="Download " data-layer-data="{"file_name": "Event Manager","asset_id": "636445"}">Easy Photo Scan (v1. 00. 08)wer. 08

27-Jun-2016

10. 61 MB

Aftre scanning an image and checking the file, Easy Photo Scan allows a user to perform various tasks such as editing the image, saving the image, sending it by email, or uploading to a cloud service. com/pub/download/6030/epson603076eu. exe" data-layer-track="download_interaction" data-layer-on="click" data-layer-name="Download " data-layer-data="{"file_name": "Easy Photo Scan","asset_id": "603076"}">

Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Znajdź instrukcję obsługi

Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Kup teraz

Wskazówka dotycząca montażu Epson Eb Z8355wunl

Bezpośredni link do pobrania Wskazówka dotycząca montażu Epson Eb Z8355wunl

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wskazówka dotycząca montażu Epson Eb Z8355wunl